SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Mockaskedar 15029092
nr 1502 9092
Mockaskedar
12 st. Silver, förgyllda, 1932. Längd: 9 cm, Bruttovikt: 100 g ca.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 november 2022
kl 18:25:04
10/11 22:31:24
350 kr
14/11 17:01:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver